Arge & İnovasyon

Bütünleşik Mikrodenetleyici Tabanlı Yıldız-Üçgen, Yumuşak Yolverme Elektronik Kumanda ( BMYEK),

TÜBİTAK TEYDEB 1507 Ar-Ge ve İnovasyon programı desteği almış ve prototipi gerçekleştirilmiş. TPE ‘ne patent başvurusu yapılmış, Yerli ileri elektronik ve gömülü yazılım içeren teknolojik bir üründür.

BMYEK, sahip olduğu mikrodentleyici, elektronik ekipmanları ve gömülü yazılımı sayesinde motorun nasıl çalışacağını belirler. Aşırı akım kontrolü, faz kopması kontrolü, faz sırası kontrolünü çok hızlı ve hassas bir şekilde yapıp motor ve ona bağlı ekipmanların zarar görmesini engeller. Montaj süresi çok kısadır (15 dk), işçilik maliyeti çok düşüktür (sadece güç ve motor kablosunu bağlama ), panoda çok az yer kaplar, bakım onarım maliyeti düşüktür, enerji tasarrufu sağlar. Kullanımı çok kolaydır ( teknik bilgi gerektirmez ). Ortam şartlarından etkilenmez, ark yapmaz dolasıyla parlayıcı ve patlayıcı ortamlarda güvenle kullanıla bilinir.

3 fazlı, 4 Kw ve üstü Asenkron AC motorlar, sanayinin her kolunda yerini almıştır. Pistonlu pompalarda, kompresörlerde, bant konveyörlerinde, vantilatörlerde, körüklerde, santrifüj pompalarında, torna, freze, matkap tezgâhlarında, aspiratörlerde, ağaç işleri makinelerinde, tekstil endüstrisinde, matbaa makinelerinde geniş bir uygulama sahası vardır.


Akıllı Ev Otomasyonu, Toplu konutlar için tasarlanan bu sistemde ilk olarak 8 bit microchip pic 18 f ailesi için ANSI C for embedded programlama dili kullanılmış, ev otomasyon sistemlerinde güvenlik amacıyla dokunmatik ekranlı olarak geliştirilmiştir. Gaz, Yangın, Su ve Hırsız alarm sistemi ve kontrolü vs. işlemler yapmaktadır.


Elektronik kontaktör, M2M uygulamaları ve birçok devre tasarımları ve uygulamaları geliştirilmiştir. Uzaktan bilgi toplama, karar destek ve süreç yönetim uygulama yazılımlarımız proje bazlı olarak yapılabilmektedir.